Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B475KBUYNNE
CL32B475KBUYNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B475KBUYNNE
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B475KBUYNNE.pdf
Availability of CL32B475KBUYNNE
QUANTITY
CL32B475KBUYNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B475KBUYNNE
Internal Part NumberEIS-CL32B475KBUYNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B475KBUYNNE
Related LinksCL32B47, CL32B475KBUYNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B475KBUYNNE Details Description
Related parts for CL32B475KBUYNNE
SWITCH GENERAL PURPOSE datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.1A SC70 datasheet.pdf
RES SMD 816 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf