Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32C103GBFNNNE
CL32C103GBFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32C103GBFNNNE
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
CL32C103GBFNNNE.pdf
Availability of CL32C103GBFNNNE
QUANTITY
CL32C103GBFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32C103GBFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32C103GBFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32C103GBFNNNE
Related LinksCL32C10, CL32C103GBFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32C103GBFNNNE Details Description
Related parts for CL32C103GBFNNNE
CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT datasheet.pdf
RES 32.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 300MA 180 MOHM datasheet.pdf
TRANSFER TAPE VHB 3" X 5YD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf