Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32F106ZOELNNE
CL32F106ZOELNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32F106ZOELNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
Datasheet Download
CL32F106ZOELNNE.pdf
Availability of CL32F106ZOELNNE
QUANTITY
CL32F106ZOELNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32F106ZOELNNE
Internal Part NumberEIS-CL32F106ZOELNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32F106ZOELNNE
Related LinksCL32F10, CL32F106ZOELNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32F106ZOELNNE Details Description
Related parts for CL32F106ZOELNNE
LID FOR M17 BOX datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
XLATOR DUAL 4BIT 12-UBUMP datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 4PLCC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 246K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf