Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL43B104KCFNNNE
CL43B104KCFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL43B104KCFNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
CL43B104KCFNNNE.pdf
Availability of CL43B104KCFNNNE
QUANTITY
CL43B104KCFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL43B104KCFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL43B104KCFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL43B104KCFNNNE
Related LinksCL43B10, CL43B104KCFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL43B104KCFNNNE Details Description
Related parts for CL43B104KCFNNNE
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAFETY MAT 500X250MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf