Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL43B106KAJNNNF
CL43B106KAJNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL43B106KAJNNNF
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Datasheet Download
CL43B106KAJNNNF.pdf
Availability of CL43B106KAJNNNF
QUANTITY
CL43B106KAJNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL43B106KAJNNNF
Internal Part NumberEIS-CL43B106KAJNNNF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL43B106KAJNNNF
Related LinksCL43B10, CL43B106KAJNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL43B106KAJNNNF Details Description
Related parts for CL43B106KAJNNNF
FILTER LINE 4MH 1.5A VERTICAL datasheet.pdf
LOCATOR PLATE .050" SOCKET E datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.25PF 500V 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CLSNWV SMD datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SPCLR FLM PRTCTD D50F 25INX50YDS datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf