Laird - Embedded Wireless Solutions CL4424-100-232-SP
CL4424-100-232-SP picture photo
Mfg. Part Number
CL4424-100-232-SP
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
TXRX 2.4GHZ RS232 100MW W/ANT'S
Datasheet Download
CL4424-100-232-SP.pdf
Availability of CL4424-100-232-SP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CL4424-100-232-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of CL4424-100-232-SP
Internal Part NumberEIS-CL4424-100-232-SP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series-
Function2 Transceivers
Modulation or ProtocolFHSS, FSK
Frequency2.4GHz
ApplicationsGeneral Purpose
InterfaceRS-232
Sensitivity-99dBm
Power - Output100mW
Data Rate (Max)288kbps
Features2 ConnexLink RS232 Units
Voltage - Supply7 V ~ 18 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL4424-100-232-SP
Related LinksCL4424-1, CL4424-100-232-SP Datasheet, Laird - Embedded Wireless Solutions Distributor
CL4424-100-232-SP Details Description
Related parts for CL4424-100-232-SP
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.5V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BAR GRAPH ARRAY 20-SEG BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 8W8 M datasheet.pdf
EGOCRIMP HT FOR MPQ datasheet.pdf
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf