Vishay/Vitramon VJ0603D271KXXAR
VJ0603D271KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271KXXAR
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D271KXXAR
QUANTITY
VJ0603D271KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D271KXXAR
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
M8 UNSH,SS,4MM,NPN,NC,M12 CONN datasheet.pdf
FORTIMO LED SLM 1100 17W/830 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC XO 1.536MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM LT ON NPN OUT datasheet.pdf