Murata Electronics North America GRM0335C1E390GA01J
GRM0335C1E390GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E390GA01J
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E390GA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E390GA01J
QUANTITY
GRM0335C1E390GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E390GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E390GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E390GA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E390GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E390GA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E390GA01J
FERRITE CHIP 1000 OHM 400MA 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 10POS datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT LF-6GHZ 12QFN datasheet.pdf
PMR7 MOUNTING STRAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf