TDK Corporation CLF10040T-220M-D
CLF10040T-220M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF10040T-220M-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.2A 55 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF10040T-220M-D.pdf
Availability of CLF10040T-220M-D
QUANTITY
CLF10040T-220M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF10040T-220M-D
Internal Part NumberEIS-CLF10040T-220M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.2A
Current - Saturation2.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF10040T-220M-D
Related LinksCLF10040, CLF10040T-220M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF10040T-220M-D Details Description
Related parts for CLF10040T-220M-D
SENSOR 0.3PSI GF MV MONO datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.55A 8DIP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN IEC 6A datasheet.pdf
CONN RECPT 50POS VERT PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
DIL FEMALE LARGE BORE CRIMP CONN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf