TDK Corporation CLF10040T-330M-H
CLF10040T-330M-H picture photo
Mfg. Part Number
CLF10040T-330M-H
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.2A 80 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF10040T-330M-H.pdf
Availability of CLF10040T-330M-H
QUANTITY
CLF10040T-330M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF10040T-330M-H
Internal Part NumberEIS-CLF10040T-330M-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF-H
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.2A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF10040T-330M-H
Related LinksCLF10040, CLF10040T-330M-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF10040T-330M-H Details Description
Related parts for CLF10040T-330M-H
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 12POS 30AU datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MODULE 2.4GHZ U.FL 802.15.4 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 120VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 34POS datasheet.pdf