TDK Corporation CLF12555T-680M-H
CLF12555T-680M-H picture photo
Mfg. Part Number
CLF12555T-680M-H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.6A 125 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF12555T-680M-H.pdf
Availability of CLF12555T-680M-H
QUANTITY
CLF12555T-680M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF12555T-680M-H
Internal Part NumberEIS-CLF12555T-680M-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF-H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF12555T-680M-H
Related LinksCLF12555, CLF12555T-680M-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF12555T-680M-H Details Description
Related parts for CLF12555T-680M-H
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
COUNTER LED 4 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO213AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf