TDK Corporation CLF6045NIT-1R0N-D
CLF6045NIT-1R0N-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045NIT-1R0N-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 4.8A 14 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045NIT-1R0N-D.pdf
Availability of CLF6045NIT-1R0N-D
QUANTITY
CLF6045NIT-1R0N-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045NIT-1R0N-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045NIT-1R0N-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-NI-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating4.8A
Current - Saturation6.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045NIT-1R0N-D
Related LinksCLF6045N, CLF6045NIT-1R0N-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045NIT-1R0N-D Details Description
Related parts for CLF6045NIT-1R0N-D
RES 2.15M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN MALE 80POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 642 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RAD-900-ANT-OMNI-2-N datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf