TDK Corporation CLF6045T-100M-D
CLF6045T-100M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-100M-D
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.4A 38 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-100M-D.pdf
Availability of CLF6045T-100M-D
QUANTITY
CLF6045T-100M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-100M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-100M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)45.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-100M-D
Related LinksCLF6045, CLF6045T-100M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-100M-D Details Description
Related parts for CLF6045T-100M-D
RES SMD 191K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 200-SODIMM datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
1PORT OPTIC ISO UNIVRSL PCI CARD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X250MM datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf