TDK Corporation CLF6045T-100M-H
CLF6045T-100M-H picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-100M-H
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.4A 38 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-100M-H.pdf
Availability of CLF6045T-100M-H
QUANTITY
CLF6045T-100M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-100M-H
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-100M-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF-H
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)38 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-100M-H
Related LinksCLF6045, CLF6045T-100M-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-100M-H Details Description
Related parts for CLF6045T-100M-H
VARISTOR 35V 125A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .75W STER AB 32TQFN datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 110A TO-263 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf