TDK Corporation CLF6045T-101M-D
CLF6045T-101M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-101M-D
Brief Description
FIXED IND 100UH 700MA 340 MOHM
Datasheet Download
CLF6045T-101M-D.pdf
Availability of CLF6045T-101M-D
QUANTITY
CLF6045T-101M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-101M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-101M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation640mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)408 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-101M-D
Related LinksCLF6045, CLF6045T-101M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-101M-D Details Description
Related parts for CLF6045T-101M-D
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 0.6mH 3A VERTICAL datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 92MA 6.7 OHM TH datasheet.pdf
LENS BOOM REFLECTOR SPOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 14 POS RA 2.54 datasheet.pdf
OPROBE X10 190MHZ 2500 SERIES 2. datasheet.pdf