TDK Corporation CLF6045T-331M-D
CLF6045T-331M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-331M-D
Brief Description
FIXED IND 330UH 440MA 970 MOHM
Datasheet Download
CLF6045T-331M-D.pdf
Availability of CLF6045T-331M-D
QUANTITY
CLF6045T-331M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-331M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-331M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating440mA
Current - Saturation350mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.164 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-331M-D
Related LinksCLF6045, CLF6045T-331M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-331M-D Details Description
Related parts for CLF6045T-331M-D
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MAP datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE 3-28VDC datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED (AA-832-04T) datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 18GHZ 8DB datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 97POS GOLD datasheet.pdf
RES 106.238 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf