Vishay/BCcomponents MRS25000C6493FRP00
MRS25000C6493FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6493FRP00
Brief Description
RES 649K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6493FRP00.pdf
Availability of MRS25000C6493FRP00
QUANTITY
MRS25000C6493FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6493FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6493FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6493FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6493FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6493FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C6493FRP00
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 86.6 OHM 1% AXL datasheet.pdf
IC PWR MOSFET M03 40V 1.7A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 2500V 5A TO264 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf