TDK Corporation CLF6045T-471M-CA
CLF6045T-471M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-471M-CA
Brief Description
FIXED IND 470UH 370MA 1.704 OHM
Datasheet Download
CLF6045T-471M-CA.pdf
Availability of CLF6045T-471M-CA
QUANTITY
CLF6045T-471M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-471M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-471M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating370mA
Current - Saturation300mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.704 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-471M-CA
Related LinksCLF6045T, CLF6045T-471M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-471M-CA Details Description
Related parts for CLF6045T-471M-CA
TRANS RF NPN 25V 25MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
GDT 350V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
TSTR VOLT/CONTIN W/LED datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf