TDK Corporation CLF6045T-680M-D
CLF6045T-680M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-680M-D
Brief Description
FIXED IND 68UH 1A 215 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-680M-D.pdf
Availability of CLF6045T-680M-D
QUANTITY
CLF6045T-680M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-680M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-680M-D
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation790mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)258 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-680M-D
Related LinksCLF6045, CLF6045T-680M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-680M-D Details Description
Related parts for CLF6045T-680M-D
IC OTP 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOP datasheet.pdf
CABLE 12POS MALE-FEMALE STR 6' datasheet.pdf
RES 80K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN DVI MALE DIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 01005 datasheet.pdf
2200UF 50V 18X35MM 125C 6000H datasheet.pdf