TDK Corporation CLF6045T-680M-D
CLF6045T-680M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-680M-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1A 215 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-680M-D.pdf
Availability of CLF6045T-680M-D
QUANTITY
CLF6045T-680M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-680M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-680M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation790mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)258 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-680M-D
Related LinksCLF6045, CLF6045T-680M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-680M-D Details Description
Related parts for CLF6045T-680M-D
CONN DB78 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM40S/AE40G/HDM40S datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS MALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC ELECTRONIC FUSE 5V 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 26AWG BLU datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM W/FC/PC CON datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf