TDK Corporation CLF7045T-331M-H
CLF7045T-331M-H picture photo
Mfg. Part Number
CLF7045T-331M-H
Brief Description
FIXED IND 330UH 490MA 1.03 OHM
Datasheet Download
CLF7045T-331M-H.pdf
Availability of CLF7045T-331M-H
QUANTITY
CLF7045T-331M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF7045T-331M-H
Internal Part NumberEIS-CLF7045T-331M-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF-H
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating490mA
Current - Saturation420mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.03 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF7045T-331M-H
Related LinksCLF7045, CLF7045T-331M-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF7045T-331M-H Details Description
Related parts for CLF7045T-331M-H
CONN IDC 2POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
SPRING PLUNGER datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
FUSE 4A DI/E16 500VAC DZ datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
680UF 10V 10X25MM 85C 3000H datasheet.pdf