Luminus Devices Inc. CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
Brief Description
LED COB SMD
Datasheet Download
CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test280 lm (Typ)
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27V
Lumens/Watt @ Current - Test86 lm/W
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-30-90-, CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-30-90-27-AA00-F2-3
CONN SOCKET DIMM 200POS VERT AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 28 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.34KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 11''X14'' 100EA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf