Luminus Devices Inc. CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
Datasheet Download
CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test260 lm (Typ)
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27V
Lumens/Watt @ Current - Test80 lm/W
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-30-95-, CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-30-95-27-AA00-F2-3
TRANSDUCER 1-5VDC 5000PSI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 30pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf