Vishay/Sprague T95Z106M035HZSL
T95Z106M035HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z106M035HZSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z106M035HZSL.pdf
Availability of T95Z106M035HZSL
QUANTITY
T95Z106M035HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z106M035HZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z106M035HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z106M035HZSL
Related LinksT95Z106, T95Z106M035HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z106M035HZSL Details Description
Related parts for T95Z106M035HZSL
IC ADC 10BIT W/MUX 20-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MOD PWR INLET FILTER 4A FUSED datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FILTER EMI 470PF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.39 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf