Luminus Devices Inc. CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Related LinksCLM-6-35-90-, CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CLM-6-35-90-18-AA00-F2-2
AC/DC CNVRTR 5.1V 24V +/-12V 80W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 2A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
AXL E ETH DI8 DO8 M12 6P datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf