Luminus Devices Inc. CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Datasheet Download
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-35-90-, CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-35-90-18-AA00-F2-3
IC SUPER MPU 4.65 250MA 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 610V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 10WSON datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
16-CH PNP OUTPUT TERMINAL UNIT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V .25A SOT-23 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11A OLIVE datasheet.pdf