Luminus Devices Inc. CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB SMD
Datasheet Download
CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCLM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test660 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test118 lm/W
Current - Max350mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.50mm L x 13.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
Related LinksCLM-9-30-80-, CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CLM-9-30-80-36-AC00-F2-2
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MCON 1.2 - LL datasheet.pdf
END COVER BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SURFACE BELT 36X75" A MED datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
3 V/5 V, CMOS, 500 uA Signal Conditioning ADC IC datasheet.pdf