Crystek Corporation CLPFL-1200
CLPFL-1200 picture photo
Mfg. Part Number
CLPFL-1200
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
LOW PASS FILTER 1.2 GHZ
Datasheet Download
CLPFL-1200.pdf
Availability of CLPFL-1200
QUANTITY
CLPFL-1200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLPFL-1200
Internal Part NumberEIS-CLPFL-1200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingBulk
Frequency1.2GHz
Bandwidth-
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss-
Package / CaseInline, SMA Connection, F and M
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Height (Max)-
Size / Dimension0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLPFL-1200
Related LinksCLPFL, CLPFL-1200 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CLPFL-1200 Details Description
Related parts for CLPFL-1200
JUMPER-H1506TR/A3049L/H1506TR 6" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HIGH SIDE 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 5POS datasheet.pdf
RES 400 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
D SUB MIXED DIE FOR SHORT MALE P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO263-5 datasheet.pdf
CAP 68 UF 20% 50 V datasheet.pdf