Sumida Corporation CLQ4D10NP-121NC
CLQ4D10NP-121NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-121NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120UH 170MA 3.47 OHM
Datasheet Download
CLQ4D10NP-121NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-121NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-121NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-121NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-121NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLQ4D10
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance120µH
Tolerance±30%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.47 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-121NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-121NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-121NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-121NC
RES SMD 7.69K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 150mA Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
BATT PK 12V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.1A SYNC 8TDFN datasheet.pdf