Vishay/Vitramon VJ0402D680KXXAJ
VJ0402D680KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D680KXXAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D680KXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D680KXXAJ
QUANTITY
VJ0402D680KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D680KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D680KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D680KXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D680KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D680KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D680KXXAJ
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 10A TO262 datasheet.pdf
POT 50K OHM CERM 2W +/-100 PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIE BLOCK ASSY MICRO AC 4POS RED datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET W/POUCH 6PC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf