Everlight Electronics Co Ltd CLS15-22C/L213R/TR8
CLS15-22C/L213R/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
CLS15-22C/L213R/TR8
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photodiodes
Brief Description
COLOR SENSOR RED 550NM 4-SMD
Datasheet Download
CLS15-22C/L213R/TR8.pdf
Availability of CLS15-22C/L213R/TR8
QUANTITY
CLS15-22C/L213R/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS15-22C/L213R/TR8
Internal Part NumberEIS-CLS15-22C/L213R/TR8
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photodiodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Wavelength620nm
Color - EnhancedRed
Spectral Range-
Diode Type-
Responsivity @ nm-
Response Time-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35V
Current - Dark (Typ)2nA
Active Area1.8mm²
Viewing Angle-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS15-22C/L213R/TR8
Related LinksCLS15-22C, CLS15-22C/L213R/TR8 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
CLS15-22C/L213R/TR8 Details Description
Related parts for CLS15-22C/L213R/TR8
FERRITE CHIP BEAD 15 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 60A 48VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W LDMOST datasheet.pdf
LUP 12.70/09/90 3.2SN GY datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf