Sumida Corporation CLS62NP-151MC
CLS62NP-151MC picture photo
Mfg. Part Number
CLS62NP-151MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 188MA 1.85 OHM
Datasheet Download
CLS62NP-151MC.pdf
Availability of CLS62NP-151MC
QUANTITY
CLS62NP-151MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS62NP-151MC
Internal Part NumberEIS-CLS62NP-151MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLS62
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance-
Current Rating188mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.85 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS62NP-151MC
Related LinksCLS62N, CLS62NP-151MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLS62NP-151MC Details Description
Related parts for CLS62NP-151MC
IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11N DL 28QFN datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC datasheet.pdf