Panduit CLT188F-X4
CLT188F-X4 picture photo
Mfg. Part Number
CLT188F-X4
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
TUBING CORRUGATED SLIT 1.88"
Datasheet Download
CLT188F-X4.pdf
Availability of CLT188F-X4
QUANTITY
CLT188F-X4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLT188F-X4
Internal Part NumberEIS-CLT188F-X4
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesCLT
TypeSlit Wrap (Slit Harness)
Diameter2.169" (55.09mm)
Diameter - Maximum-
Length10.0' (3.05m)
MaterialPolyethylene
FeaturesCorrugated
ColorYellow
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLT188F-X4
Related LinksCLT18, CLT188F-X4 Datasheet, Panduit Distributor
CLT188F-X4 Details Description
Related parts for CLT188F-X4
HOOK-UP STRND 24AWG RED 1000' datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC UART FIFO I2C/SPI 64B 28TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 40.95MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 3SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf