Laird Technologies - Signal Integrity Products CM0805A371R-10
CM0805A371R-10 picture photo
Mfg. Part Number
CM0805A371R-10
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 370 OHMS SMD
Datasheet Download
CM0805A371R-10.pdf
Availability of CM0805A371R-10
QUANTITY
CM0805A371R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM0805A371R-10
Internal Part NumberEIS-CM0805A371R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Impedance370 Ohm
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.055" (1.40mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM0805A371R-10
CM0805A371R-10 Details Description
Related parts for CM0805A371R-10
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
SWAB FOAM SINGLE ENDED 10PCS datasheet.pdf
KIT: END CAP TOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
PLASTIC LABEL CARD WHITE UNLABEL datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.75K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HOSE CLAMP TOOL SNPPR 2-22 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf