Citizen Finedevice CM250S-100.000KAZF-UT
CM250S-100.000KAZF-UT picture photo
Mfg. Part Number
CM250S-100.000KAZF-UT
Brief Description
Crystal 100.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
CM250S-100.000KAZF-UT.pdf
Availability of CM250S-100.000KAZF-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM250S-100.000KAZF-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM250S-100.000KAZF-UT
Internal Part NumberEIS-CM250S-100.000KAZF-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency100kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM250S-100.000KAZF-UT
Related LinksCM250S-100, CM250S-100.000KAZF-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM250S-100.000KAZF-UT Details Description
Related parts for CM250S-100.000KAZF-UT
IC PROCESSOR FRONTEND 6CH 28SOIC datasheet.pdf
HORIZ SHORT PARTITION 448-HSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 5V 12" datasheet.pdf
LED 9X9MM RED/OR 2W XPOWER SMD datasheet.pdf
SAW RF / IF FILTER 930.5 MHZ datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 10" YEL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 902-960MHZ 1/4W TNX datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORIZ 1A NO/NC PP datasheet.pdf