Vishay/BCcomponents SFR25H0006209FR500
SFR25H0006209FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006209FR500
Brief Description
RES 62 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006209FR500.pdf
Availability of SFR25H0006209FR500
QUANTITY
SFR25H0006209FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006209FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006209FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006209FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006209FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006209FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0006209FR500
CONN ADAPT PLUG-JACK RP SMA datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 47MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING SINGLE ENDED datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf