Yageo 9C06031A2552FKHFT
9C06031A2552FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2552FKHFT
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2552FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2552FKHFT
QUANTITY
9C06031A2552FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2552FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2552FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2552FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2552FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2552FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2552FKHFT
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 WW datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 5V 12" datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16NSOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf