Citizen Finedevice CM250S-76.800KAZF-UT
CM250S-76.800KAZF-UT picture photo
Mfg. Part Number
CM250S-76.800KAZF-UT
Brief Description
Crystal 76.8000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
CM250S-76.800KAZF-UT.pdf
Availability of CM250S-76.800KAZF-UT
QUANTITY
CM250S-76.800KAZF-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM250S-76.800KAZF-UT
Internal Part NumberEIS-CM250S-76.800KAZF-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency76.8kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM250S-76.800KAZF-UT
Related LinksCM250S-76., CM250S-76.800KAZF-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM250S-76.800KAZF-UT Details Description
Related parts for CM250S-76.800KAZF-UT
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 1.4A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
COMBO-D 8W8 F SOD NM datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf