Citizen Finedevice CM309S-11.2896MABJTR
CM309S-11.2896MABJTR picture photo
Mfg. Part Number
CM309S-11.2896MABJTR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 11.2896MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S-11.2896MABJTR.pdf
Availability of CM309S-11.2896MABJTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM309S-11.2896MABJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S-11.2896MABJTR
Internal Part NumberEIS-CM309S-11.2896MABJTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM309S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency11.2896MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S-11.2896MABJTR
Related LinksCM309S-11., CM309S-11.2896MABJTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S-11.2896MABJTR Details Description
Related parts for CM309S-11.2896MABJTR
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT ACTUATOR 8POS SMD datasheet.pdf
FUSE CERM 1A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V MP-3ZK/TO-252 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 237 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER XY AXIS 6CSP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf