Citizen Finedevice CM309S-49.152MABJTR
CM309S-49.152MABJTR picture photo
Mfg. Part Number
CM309S-49.152MABJTR
Brief Description
Crystal 49.1520MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S-49.152MABJTR.pdf
Availability of CM309S-49.152MABJTR
QUANTITY
CM309S-49.152MABJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S-49.152MABJTR
Internal Part NumberEIS-CM309S-49.152MABJTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeMHz Crystal
Frequency49.152MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S-49.152MABJTR
Related LinksCM309S-49, CM309S-49.152MABJTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S-49.152MABJTR Details Description
Related parts for CM309S-49.152MABJTR
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2.5A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 34VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 M CRP TERM LSE 30AU datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf