Vishay/Dale RN55C2323FRE6
RN55C2323FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C2323FRE6
Brief Description
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C2323FRE6.pdf
Availability of RN55C2323FRE6
QUANTITY
RN55C2323FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C2323FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55C2323FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C2323FRE6
Related LinksRN55C2, RN55C2323FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C2323FRE6 Details Description
Related parts for RN55C2323FRE6
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 64POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 120POS SMD datasheet.pdf
KIT LP DISPLAY SOLUTION RL78RPB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W MELF datasheet.pdf