Citizen Finedevice CM309S28.322MABJT
CM309S28.322MABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309S28.322MABJT
Brief Description
Crystal 28.3220MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S28.322MABJT.pdf
Availability of CM309S28.322MABJT
QUANTITY
CM309S28.322MABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S28.322MABJT
Internal Part NumberEIS-CM309S28.322MABJT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCM309S Series Aug/2014
CM309S Series Revision Aug/2014
TypeMHz Crystal
Frequency28.322MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S28.322MABJT
Related LinksCM309S28, CM309S28.322MABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S28.322MABJT Details Description
Related parts for CM309S28.322MABJT
TERMINAL DBL TURRET .109"L BRASS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN PCB BLZF SLZ FZE 4POS BK datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV X7S 1206 datasheet.pdf