Bourns Inc. CM322522-221JL
CM322522-221JL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-221JL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 45MA 21 OHM SMD
Datasheet Download
CM322522-221JL.pdf
Availability of CM322522-221JL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM322522-221JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-221JL
Internal Part NumberEIS-CM322522-221JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM322522 Series Material Declaration
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±5%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)21 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-221JL
Related LinksCM32252, CM322522-221JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-221JL Details Description
Related parts for CM322522-221JL
RES SMD 36K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 390K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf