Bourns Inc. CM322522-6R8JL
CM322522-6R8JL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-6R8JL
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 150MA 1.8 OHM
Datasheet Download
CM322522-6R8JL.pdf
Availability of CM322522-6R8JL
QUANTITY
CM322522-6R8JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-6R8JL
Internal Part NumberEIS-CM322522-6R8JL
PCN Design/SpecificationCM322522 Series Apr/2014
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-6R8JL
Related LinksCM32252, CM322522-6R8JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-6R8JL Details Description
Related parts for CM322522-6R8JL
BOX ABS GRAY 7.68"L X 3.15"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 32CH BIPO 74-CSPBGA datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER SGL HS 9A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf