Bourns Inc. CM322522-R22KL
CM322522-R22KL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-R22KL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 360MA 290 MOHM
Datasheet Download
CM322522-R22KL.pdf
Availability of CM322522-R22KL
QUANTITY
CM322522-R22KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-R22KL
Internal Part NumberEIS-CM322522-R22KL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM322522 Series Material Declaration
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)290 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-R22KL
Related LinksCM32252, CM322522-R22KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-R22KL Details Description
Related parts for CM322522-R22KL
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM3881 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE D 25POS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
EMI FILTER 5000PF PI TYPE datasheet.pdf