Laird Technologies - Signal Integrity Products CM3440Z171B-10
CM3440Z171B-10 picture photo
Mfg. Part Number
CM3440Z171B-10
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE ARRAY COM MODE 170 OHM PCB
Datasheet Download
CM3440Z171B-10.pdf
Availability of CM3440Z171B-10
QUANTITY
CM3440Z171B-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM3440Z171B-10
Internal Part NumberEIS-CM3440Z171B-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package182
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance-
Current20A
DC Resistance (DCR)1 mOhm Max
Impedance170 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.395" L x 0.335" W (10.03mm x 8.51mm)
Height (Max)0.508" (12.90mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM3440Z171B-10
CM3440Z171B-10 Details Description
Related parts for CM3440Z171B-10
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 9POS datasheet.pdf
JOINT KIT CONNECT CBL/AIR TUBE datasheet.pdf
HAN PP PFT PLASTIC RECT. CRIMP P datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf