Bourns Inc. CM453232-101JL
CM453232-101JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-101JL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD
Datasheet Download
CM453232-101JL.pdf
Availability of CM453232-101JL
QUANTITY
CM453232-101JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-101JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-101JL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM453232 Series Material Declaration
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM453232
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-101JL
Related LinksCM45323, CM453232-101JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-101JL Details Description
Related parts for CM453232-101JL
THERMISTOR NTC 800 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC MCU SUPERVISOR 8-TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 35A W/HEATSINK ZC datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 115MA 22.1 OHM datasheet.pdf
IC CODEC/FILTER 4CH 20I/O 44TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 15.23VC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 250MW SOD323 datasheet.pdf