Bourns Inc. CM453232-1R5JL
CM453232-1R5JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-1R5JL
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 410MA 600 MOHM
Datasheet Download
CM453232-1R5JL.pdf
Availability of CM453232-1R5JL
QUANTITY
CM453232-1R5JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-1R5JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-1R5JL
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating410mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-1R5JL
Related LinksCM45323, CM453232-1R5JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-1R5JL Details Description
Related parts for CM453232-1R5JL
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf