Bourns Inc. CM453232-2R7KL
CM453232-2R7KL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-2R7KL
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 370MA 750 MOHM
Datasheet Download
CM453232-2R7KL.pdf
Availability of CM453232-2R7KL
QUANTITY
CM453232-2R7KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-2R7KL
Internal Part NumberEIS-CM453232-2R7KL
Material - CoreFerrite
Inductance2.7µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-2R7KL
Related LinksCM45323, CM453232-2R7KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-2R7KL Details Description
Related parts for CM453232-2R7KL
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 35 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .25W AB 28SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A MULTIWATT15 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf