Bourns Inc. CM453232-331JL
CM453232-331JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-331JL
Brief Description
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD
Datasheet Download
CM453232-331JL.pdf
Availability of CM453232-331JL
QUANTITY
CM453232-331JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-331JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-331JL
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±5%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)14 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-331JL
Related LinksCM45323, CM453232-331JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-331JL Details Description
Related parts for CM453232-331JL
CONN HEADER 54POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
MICRO 15C P 72" RBW JACKS NI datasheet.pdf